SID TECHNOLOGY
Ikona Facebook
Loxone gold partner
menu

Smart riešenie na riadenie víkendovej chalupy

Ikona pinuŠtiavnik Ikona kalendáře2021

Chalupa bola zrekonštruovaná v dvoch fázach. Od ukončenia prvej fázy, systém Loxone umožňuje diaľkové zapínanie a vypínanie kúrenia pre prvé poschodie. Majiteľ má cez mobilnú aplikáciu k dispozícii štatistiky o teplote v chate aj vonku a informácie o obsad enosti chaty. Vďaka tomu môže byť chata počas neprítomnosti vykurovaná na nízku, úspornú teplotu a predtým než majiteľ príde, si môže cez aplikáciu chatu vykúriť na príjemnú izbovú teplotu.

V druhej fáze sa chalupa rozšírila o o bytné podkrovie s kúpeľňou a dvomi obytnými izbami. Ani pri tejto fáze nechýbalo Loxone. To tam rovnako ako na prvom poschodí riadi kúrenie v izbách. V kúpeľni je okrem rebríkového radiátora riadená aj teplota podlahy. Aj osvetlenie ovláda Loxone. Na schodisku a chodbe je osvetlenie riadené úplne automaticky podľa pohybu a jeho intenzita je prispôsobená na denný a nočný režim. Počas nočnej cesty do kúpeľne je tak priestor osvetlený príjemným tlmeným svetlom. V izbách je okrem toho možné jednoduché prepínanie svetelných nálad.

Rozšírenie Loxone na ovládanie podkrovia si vyžadovalo viac komponentov, ako bolo použité v pvej fáze. Preto bol vedľa klasického rozvádzača umiestnený rozvádzač pre Loxone, kde bol okrem prvkov pre inteligentnú elektroinštaláciu (MiniServer) aj miesto pre wifi-router. Dvierka rozvádzača sú priechodné pre Wi-Fi signál. Jednoduché a efektné riešenie pre rozšírenie klasickej elektroinštalácie na inteligentnú.

Nášmu zákazníkovi, majiteľovi víkendovej chaty, sme dopomohli k jej ľahšiemu a úspornejšiemu využívaniu. Dokáže ju riadiť na diaľku, čím si uľahčuje ovládanie a zároveň šetrí energie.

Článok na stránkach Loxone na prečítanie tu.

Prezrite si naše ďalšie referencie

Inteligentné riadenie teploty pomocou Loxone hlavíc

Ikona pinuTrenčín

Na konci minulého roku sme sa nasťahovali do nášho nového bytu v Trenčíne a riešili sme, ako efektívne a jednoducho riadiť teplotu v našej domácnosti. Známy nám doporučil termo hlavice od Loxone. Nás toto riešenie a jeho výhody zaujalo a tak sme sa rozhodli inteligentné ovládanie teploty vyskúšať. Báli sme, či bude plne fungovať aj…

Rodinný dom v Trnave

Ikona pinuTrnava

Zákazníkovi sme nainštalovali širokospektrálne inteligentné ovládanie rodinného domu pomocou Loxone. Klient si zvolil dizajnové ovládacie tlačidlá Touch Pure, ktoré svojou čiernou farbou kontrastujú s bielym interiérom. Samozrejmosťou bola zónová regulácia kúrenia. Obyvatelia domu si tak teraz môžu individuálne nastaviť požadované teploty v každej miestnosti pomocou aplikácie v mobilnom telefóne alebo tablete.

Rekonštrukcia a inštalácia smart riešení od Loxone v rodinnom dome v Bratislave

Ikona pinuBratislava

Realizovali sme krásny projekt rodinného domu v Bratislave. Pozrite sa, čo bolo súčasťou rekonštrukcie a inštalácie.

Viac referencií