SID TECHNOLOGY
Ikona Facebook
Loxone gold partner
menu

Smart riešenie na riadenie víkendovej chalupy

Ikona pinuŠtiavnik Ikona kalendáře2021

Chalupa bola zrekonštruovaná v dvoch fázach. Od ukončenia prvej fázy, systém Loxone umožňuje diaľkové zapínanie a vypínanie kúrenia pre prvé poschodie. Majiteľ má cez mobilnú aplikáciu k dispozícii štatistiky o teplote v chate aj vonku a informácie o obsad enosti chaty. Vďaka tomu môže byť chata počas neprítomnosti vykurovaná na nízku, úspornú teplotu a predtým než majiteľ príde, si môže cez aplikáciu chatu vykúriť na príjemnú izbovú teplotu.

V druhej fáze sa chalupa rozšírila o o bytné podkrovie s kúpeľňou a dvomi obytnými izbami. Ani pri tejto fáze nechýbalo Loxone. To tam rovnako ako na prvom poschodí riadi kúrenie v izbách. V kúpeľni je okrem rebríkového radiátora riadená aj teplota podlahy. Aj osvetlenie ovláda Loxone. Na schodisku a chodbe je osvetlenie riadené úplne automaticky podľa pohybu a jeho intenzita je prispôsobená na denný a nočný režim. Počas nočnej cesty do kúpeľne je tak priestor osvetlený príjemným tlmeným svetlom. V izbách je okrem toho možné jednoduché prepínanie svetelných nálad.

Rozšírenie Loxone na ovládanie podkrovia si vyžadovalo viac komponentov, ako bolo použité v pvej fáze. Preto bol vedľa klasického rozvádzača umiestnený rozvádzač pre Loxone, kde bol okrem prvkov pre inteligentnú elektroinštaláciu (MiniServer) aj miesto pre wifi-router. Dvierka rozvádzača sú priechodné pre Wi-Fi signál. Jednoduché a efektné riešenie pre rozšírenie klasickej elektroinštalácie na inteligentnú.

Nášmu zákazníkovi, majiteľovi víkendovej chaty, sme dopomohli k jej ľahšiemu a úspornejšiemu využívaniu. Dokáže ju riadiť na diaľku, čím si uľahčuje ovládanie a zároveň šetrí energie.

Článok na stránkach Loxone na prečítanie tu.

Prezrite si naše ďalšie referencie

Rodinný dom v Trnave

Ikona pinuTrnava

Zákazníkovi sme nainštalovali širokospektrálne inteligentné ovládanie rodinného domu pomocou Loxone. Klient si zvolil dizajnové ovládacie tlačidlá Touch Pure, ktoré svojou čiernou farbou kontrastujú s bielym interiérom. Samozrejmosťou bola zónová regulácia kúrenia. Obyvatelia domu si tak teraz môžu individuálne nastaviť požadované teploty v každej miestnosti pomocou aplikácie v mobilnom telefóne alebo tablete.

Inteligentné riadenie teploty pomocou Loxone hlavíc

Ikona pinuTrenčín

Na konci minulého roku sme sa nasťahovali do nášho nového bytu v Trenčíne a riešili sme, ako efektívne a jednoducho riadiť teplotu v našej domácnosti. Známy nám doporučil termo hlavice od Loxone. Nás toto riešenie a jeho výhody zaujalo a tak sme sa rozhodli inteligentné ovládanie teploty vyskúšať. Báli sme, či bude plne fungovať aj…

Rekonštrukcia a inštalácia smart riešení od Loxone v rodinnom dome v Bratislave

Ikona pinuBratislava

Realizovali sme krásny projekt rodinného domu v Bratislave. Pozrite sa, čo bolo súčasťou rekonštrukcie a inštalácie.

Viac referencií