SID TECHNOLOGY
Ikona Facebook
Loxone gold partner
menu

Rodinný dom v Trnave

Ikona pinuTrnava Ikona kalendáře2021

Zákazníkovi v meste Trnava sme nainštalovali širokospektrálne inteligentné ovládanie rodinného domu pomocou Loxone. Klient si zvolil dizajnové ovládacie tlačidlá Touch Pure, ktoré svojou čiernou farbou kontrastujú s bielym interiérom. Samozrejmosťou bola zónová regulácia kúrenia. Obyvatelia domu si tak teraz môžu individuálne nastaviť požadované teploty v každej miestnosti pomocou aplikácie v mobilnom telefóne alebo tablete.

Systém Loxone ovláda automaticky aj tieniacu techniku. Žalúzie sa automaticky otvoria pri východe slnka a tiež sa po západe slnka zatvoria, aby ochránili súkromie. Meteostanica Loxone dáva informácie o aktuálnom počasí, ktoré systém využíva pre ochranu tieniacej techniky, ale aj pre vyhrievanie vchodu pred dverami. Obyvateľov tak neprekvapí sneh alebo poľadovica pred vchodovými dverami.

Loxone bdie aj nad bezpečnosťou domu. V prípade úniku vody vyvolá alarm a uzatvorí hlavný prívod vody. V prípade požiaru vyvolá alarm a upozorní obyvateľov domu hlásením v audiosystéme, blikaním svetiel a hlásením na telefón a tablet.

Audiosystém Loxone umožňuje prehrávať individuálne hudbu v každej miestnosti. Okrem toho vie prehrávať systémové zvuky (zvonček, zvuk alarmu) a hlasové oznamy.

NFC Code Touch umožňuje otvoriť bránku buď pomocou NFC prívesku alebo zadaním kódu (viď obrázky). Pre návštevy je tu zvonček na Loxone intercome. S osobou pri intercome môže užívateľ komunikovať nielen z domu cez tablet, ale keď práve nie je doma odkiaľkoľvek pomocou aplikácie Loxone. Otváranie vchodových dverí zabezpečuje systém E-key integrovaný do Loxone. Čítačka odtlačku prsta umožňuje otvoriť dvere iba autorizovaným osobám priložením prsta (viď video).

Inteligentný dom Loxone vykonáva činnosti automaticky a tým šetrí majiteľom čas. Ovládacie tlačidlo Loxone Touch Pure umožňuje v každej miestnosti individuálne riadiť osvetlenie, tieniacu techniku a audio. Tento systém ovládania pomocou tlačidlového štandardu Loxone je jednoduchý a jednotný pre všetky miestnosti. Ak je treba podrobnejší zásah do systému, je k dispozícii mobilná aplikácia.

Článok na stránkach Loxone na prečítanie tu.

Prezrite si naše ďalšie referencie

Inteligentné riadenie teploty pomocou Loxone hlavíc

Ikona pinuTrenčín

Na konci minulého roku sme sa nasťahovali do nášho nového bytu v Trenčíne a riešili sme, ako efektívne a jednoducho riadiť teplotu v našej domácnosti. Známy nám doporučil termo hlavice od Loxone. Nás toto riešenie a jeho výhody zaujalo a tak sme sa rozhodli inteligentné ovládanie teploty vyskúšať. Báli sme, či bude plne fungovať aj…

Smart riešenie na riadenie víkendovej chalupy

Ikona pinuŠtiavnik

V súčasnosti systém Loxone umožňuje diaľkové zapínanie a vypínanie kúrenia pre prvé poschodie. Samozrejmosťou je automatické kúrenie na úspornú teplotu pri neprítomnosti. Majiteľ má cez mobilnú aplikáciu prehľad o obsadenosti chaty, má možnosť vopred si zakúriť a má k dispozícii štatistiky o teplote v chate a vonku. Toto všetko dokáže riadiť a kontrolovať na diaľku…

Rekonštrukcia a inštalácia smart riešení od Loxone v rodinnom dome v Bratislave

Ikona pinuBratislava

Realizovali sme krásny projekt rodinného domu v Bratislave. Pozrite sa, čo bolo súčasťou rekonštrukcie a inštalácie.

Viac referencií